Turystyka rowerowa to w ostatnich latach najpopularniejsza forma aktywnego spędzania czasu. Można ją uprawiać wszędzie i o każdej porze roku. Wymarzonym miejscem dla amatora jazdy na rowerze jest Sądecczyzna. Ogromna ilość lokalnych, w większości asfaltowych dróg, urozmaicone trasy, poprzecinane rzekami i potokami, wiodące przez wzgórza i góry przekraczające nieraz 1000 metrów oraz ciekawe zabytki architektury drewnianej sprawiają, że wycieczki po tej urokliwej części Małopolski dostarczą wiele przyjemności, niezapomnianych wrażeń i poszerzą naszą wiedzę o tym regionie. Propozycje tras, które umożliwiają obejrzenie na dwuśladzie najatrakcyjniejszych miejsc w Gminie Chełmiec można znaleźć w przewodniku rowerowym pn „ Wycieczki rowerowe w Gminie Chełmiec”. Publikacja wydana została przy wsparciu finansowym z Urzędu Marszałkowskiego w ramach: