Uroczyste rozdanie nagród w konkursie pn „Witaj Majowa Jutrzenko! Święto Konstytucji 3 Maja”

W konkursie wzięły udział 4 szkoły z terenu Gminy Chełmiec. Były to Zespół Szkół w Wielogłowach, Zespół Szkół w Trzetrzewinie, Zespół Szkół w Biczycach Dolnych, oraz Zespół Szkół w Paszynie. Program artystyczny upamiętniający 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja to w przeważającej części akademie i montaże słowno-muzyczne. Uczniowie zaprezentowali przedstawienia, których  akcja rozgrywała  się m.in. w historycznym czasie obrad Sejmu Wielkiego.

Po obejrzeniu wszystkich prezentacji Komisja w składzie:

• Andrzej Tyrkiel – przewodniczący Komisji Kultury i Oświaty Gminy Chełmiec
  • Barbara Barycz– dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Chełmcu
  • Jan Ruchała – członek Polskiego Towarzystwa Historycznego w Nowym Sączu
  • Jarosław Rola – dyrektor, historyk Zespołu Szkół w Librantowej

przyznała następujące nagrody:

I miejsce nagroda równorzędna oraz nagroda pieniężna w wysokości po 1 200 zł dla Zespołu Szkół w Trzetrzewinie oraz Zespołu Szkół w Wielogłowach

II miejsce oraz nagroda pieniężna w wysokości po 800 zł dla Zespołu Szkół w Biczycach Dolnych

III miejsce oraz nagroda pieniężna w wysokości 500 zł  dla Zespołu Szkół w Paszynie

Komisja dziękuje  i gratuluje wszystkim młodym aktorom i ich opiekunom za trud włożonyw przygotowanie rocznicowych uroczystości. Jednocześnie podkreśla wysoki poziom prezentowanych wystąpień, które ujawniły całe bogactwo możliwości zaprezentowania historycznych wydarzeń.