Święto Wszystkich Mam w Piątkowej czyli jak RZPiT Piątkowioki składają życzenia Mamom. Koncert na Dzień Matki!

W dniu 29 maja Zespół Szkół w Piątkowej rozbrzmiewał śmiechem i muzyką. Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Piątkowioki oraz GOK w Chełmcu zaprosili wszystkie Mamy na koncert zorganizowany specjalnie dla nich. Dzieciaki tańczyły wspaniale, bo robiły to dla swoich mam. Wszyscy zebrani mieli okazję obejrzeć w pierwszej kolejności program lachowski zaprezentowany przez wszystkie grupy wiekowe. W drugiej części koncertu organizatorzy zabrali nas w podróż po okolicznych regionach prezentując wspaniale zatańczone programy. Miłym zaskoczeniem dla wszystkich był lachowsko – krakowski Lajkonik, który wspaniale prezentował się na scenie podrygując wesoło w takt dźwięków Krakowiaka. Na sam koniec najstarsza grupa zaprezentowała się w programie tańców Spiskich. Był to premierowy występ, za opracowanie choreograficzne i muzyczne tego programu odpowiedzialna jest Małgorzata Łukasik Kogut. Pani Małgosi serdecznie gratulujemy, występ wszystkim się podobał co znalazło swoje odzwierciedlenie w owacji jaką zgotowała tańczącym publiczność. Skoro już mowa o widowni, koncert z zaciekawieniem śledziły Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Chełmcu Barbara Barycz oraz Radna Gminy Chełmiec Wiceprzewodnicząca Komisji oświaty, kultury, zdrowia, sportu, turystyki i opieki społecznej Arleta Izworska.