Spotkanie ze Sławomirem Koprem

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Chełmcu odbyło się spotkanie ze Sławomirem Koprem, najbardziej popularnym obecnie autorem książek historycznych, publicystą, radiowym i telewizyjnym ekspertem historycznym.
Sławomir Koper pokazuje w swoich książkach ważne osobistości w dziejach naszego kraju z perspektywy ich życia codziennego. Wychodząc z założenia, że życie prywatne ze wszystkimi jego składnikami jest ważną częścią biografii każdego człowieka, porusza tematy z reguły pomijane przez innych historyków. Według autora „ polityk czy artysta ukazany w szlafroku i kapciach zyskuje tylko na autentyczności, nic tak bowiem nie fałszuje obrazu jak tworzenie posągowych postaci pozbawionych uczuć, wad czy zwykłych ludzkich słabości.”
Spotkanie zorganizowane zostało w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem „Razem dla Kultury”. Chełmiecki samorząd reprezentował Andrzej Tyrkiel – przewodniczący Komisji Kultury.
Na zakończenie czytelnicy mieli możliwość zakupu książek wraz z dedykacją i autografem.