Lachowskie smaki w Małej Wsi!

Niedziela czwartego września upłynęła w Gminie Chełmiec pod znakiem kultury i kulinariów. Zapachy wspaniałych potraw mieszały się w Małej Wsi z dźwiękami lachowskich melodii i kolorami strojów ludowych. Koła Gospodyń Wiejskich z Krasnego Potockiego Małej Wsi i Klęczan rywalizowały między sobą w XI Przeglądzie Kulturalnym i Kulinarnym Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Chełmiec. Przegląd składał się z dwóch konkurencji pierwsza to konkurs potraw i rękodzieła ludowego a druga to konkurs programów artystycznych. Cały konkurs wygrały  Koła Gospodyń Wiejskich z Małej Wsi, Krasnego Potockiego oraz Klęczan, gdyż sędziowie uznali że poziom był tak wyrównany w tym roku że postanowili przyznać trzy równorzędne I miejsca. Każe z Kół otrzymało pamiątkową tacę z grawertonem, pamiątkowe dyplomy oraz bon na 500 zł.

Całość wydarzenia uświetniły swoją muzyką i tańcem zespoły i kapele działające na terenie naszej gminy. Bardzo dziękujemy za wspaniały występ młodym muzykom ze szkółki muzykowania z Małej Wsi oraz z Zespołu Regionalnego Niskowioki. Wspaniały koncert dał również Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Piątkowioki oraz Kapela Muzyka z Klęczan, którzy wystąpili w ramach zadania publicznego pn: Kultywowanie lokalnych tradycji poprzez doposażenie w stroje regionalne RZPiT Piątkowioki oraz kapeli regionalnej Muzyka z Klęczan” realizowanego przez Stowarzyszenie Razem dla Kultury. Fundusze niezbędne do realizacji projektu stowarzyszenie pozyskało z "Mecenatu Małopolski". Nagrody w konkursie kół ufundował i wręczył Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski. Zostały rozdane, również ufundowane przez Wójta  nagrody w turnieju tenisowym oraz zawodach strzeleckich o Puchar Wójta Gminy Chełmiec, które zostały rozegrane właśnie dziś.  Organizatorzy dziękują wszystkim którzy  przyczynili się do realizacji festynu, a w szczególności OSP Klęczany za zabezpieczenie imprezy oraz Pracownikom i Dyrekcji Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chełmcu oraz Straży Gminnej  za okazaną pomoc. Dziękujemy.

Protokół XI Przeglądu Dorobku Kulturalnego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Chełmiec