KGW Klęczany nasz powód do dumy!

W Jabłonce 6-7 października 2018r. w Orawskim Centrum Kultury  odbył się 9. Małopolski Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich. Gospodynie z 13 grup KGW i Stowarzyszeń wytypowanych z 7 powiatów woj. małopolskiego rywalizowały w konkursach: Tradycyjnych Scenek Obyczajowych, Pieśni Ludowych, Potraw Regionalnych, Rękodzieła Artystycznego. Nasi okazali się najlepsi w kategorii:

• Tradycyjnych scenek obyczajowych "KGW Klęczany (gm. Chełmiec, pow. nowosądecki) za program KISONIE KAPUSTY"
  • oraz w konkursie tradycyjnych potraw regionalnych których głównym składnikiem był karpiel, "KGW Klęczany (gm. Chełmiec, pow. nowosądecki) za ZUPE KORPIELOWO".

Jeśli ktośkolwiek wątpił w umiejętności grupy z Klęczan i zdolności artystyczno kulinarne to końcowy wynik Przeglądu je szybko rozwieje. Komisja artystyczna w składzie:

• Jadwiga PILCH /etnograf/,
  • Jadwiga ADAMCZYK /muzyk/,
  • Marta SMÓLCZYŃSKA /etnolog/,
  • Lucyna KMAK /specjalista ds. gospodarstwa wiejskiego i agroturystyki/,
  • Ewelina CZARNIK /spec. ds. dziedzictwa kulturowego/,
  • Benedykt KAFEL /etnograf/

przyznała dwa równorzędne I  miejsca wraz z nagrodami pieniężnymi w wysokości po 2 000,00 zł oraz nagrodę rzeczową: KGW Klęczany (gm. Chełmiec, pow. nowosądecki) oraz KGW Krasne-Lasocice (gm. Jodłownik, pow. limanowski). Wsparcie finansowe na transport grupy do Jabłonki zapewniła Gmina Chełmiec. Zapraszamy do galerii zdjęć, którą możemy obejrzeć dzięki uprzejmości MCK Sokół organizatora Przeglądu. Grupie z Klęczan gratulujemy i życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów.