Gratulujemy pięknego jubileuszu! 10 lat Niskowioków!

W Małopolskim Centrum Kultury Sokół w dniu 5 lutego odbył się jubileuszowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca Niskowioki. Jan Smoleń – Kierownik Zespołu Niskowioki powitał wszystkich zebranych i podziękował za przybycie. Następnie w skrócie przypomniał historię Zespołu zaznaczając przy tym ogromny wkład jaki wnieśli instruktorzy i choreografowie m.in. Grażyna Smoleń. Pan Jan nie zapomniał również  podziękować swojej małżonce Elwirze, której wkład pracy na rzecz Zespołu jest nieoceniony.  Zespół przygotował wspaniałe widowisko, które zapoczątkował występ najmłodszej  grupy  zwanej „Małe Niskowioki”.  Następną grupą jaka zaprezentowała się na scenie była to grupa młodzieżowa. Każda część koncertu przeplatana była krótkimi filmikami na których członkowie Niskowioków, w tym również milusińscy wypowiadali się na temat relacji w zespole, swoich najciekawszych doświadczeń, ulubionych tańców  oraz opowiadali anegdoty związane z Zespołem.

Po obejrzeniu wspaniałego widowiska, nadszedł czas na gratulacje i  życzenia. Wśród   osób składających gratulacje i życzenia  znaleźli się m.in. Poseł na Sejm RP Jan Duda, Starosta Nowosądecki Marek Pławiak, Dyrektor MCK SOKÓŁ Antoni Malczak oraz reprezentacje zespołów z terenu Sądecczyzny.  Nasza Gmina reprezentowana była m.in. przez Przewodniczącego Rady Gminy Józefa Zygmunta, który złożył gratulacje oraz w  imieniu Wójta Gminy Chełmiec Bernarda Stawiarskiego wręczył list gratulacyjny oraz przekazał czek na zakup strojów regionalnych.  Na koncercie byli obecni również Radny Gminy Chełmiec Sylwester Zaryczny oraz  Dyrektor GOK w Chełmcu  Barbara Barycz, która złożyła gratulacje w swoim imieniu oraz wszystkich pracowników Gminnego Ośrodka Kultury przekazując list gratulacyjny oraz pamiątkową statuetkę.   Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Piątkowioki  reprezentowany był przez Andrzeja Łukasika, który w asyście dwójki młodych  członków Zespołu składał gratulacje.

Na zakończenie członkowie Zespołu podziękowali Janowi Smoleń za wkład pracy oraz poświęcony im czas oraz wraz z publicznością odśpiewali sto lat.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i wielu kolejnych okrągłych jubileuszy nie mniej udanych jak ten.