Do biegu, gotowi - Start!!!

W niedzielę 29 października 2017r. w samo południe  na starcie w Marcinkowicach przy lesie Pasternik ustawili się biegacze, aby rywalizować w XXV Biegu Legionisty 2017. Jak przystało na Bieg upamiętniający Legionistów Marszałka Józefa Piłsudskiego jako sygnał do startu  członkowie grupy rekonstrukcyjnej oddali  wystrzał z broni. Tak właśnie rozpoczął się bieg którego trasa zawodów wiodła przez miejscowość Marcinkowice miejscami historycznie związanymi z pobytem Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego, oraz bitwą pod Marcinkowicami w roku 1914 dowodzoną przez Ówczesnego Brygadiera Józefa Piłsudskiego, a także przez najbliżej Nowego Sącza położony Rezerwat przyrody Białowodzka Góra skąd rozpościera się jedna z najpiękniejszych panoram Sądecczyzny. Długość trasy wyniosła ok 11.11 km. Przewyższenia na trasie to ok 400 m w górę i ok 450 m w dół. Biegacze biegli po podłożu asfaltowym, szutrowym oraz ścieżkami leśnymi.

Biegacze byli sklasyfikowani w poniższych kategoriach:

• open Kobiet i Mężczyzn;
  • kategorie wiekowe męskie i damskie:
  • Senior – rocznik 1983 – 1999;
  • Master – rocznik 1967 – 1982
  • Weteran – osoby z rocznika 1967 i starsze;

Bieg Małego Legionisty:

• open dziewczynek i chłopców;

Dekoracji zwycięzców dokonał Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski w asyście "Legionistów Marszałka' czyli rekonstruktorów, którzy niezłomnie na trasie biegu toczyli boje oraz przedstawi nam żywą lekcję historii. Wójt pogratulował wszystkim uporu oraz kondycji jaka jest potrzebna do przebiegnięcia takiego dystansu.

Organizatorzy dziękują wszystkim którzy przyczynili się do organizacji Biegu. Szczególnie chcemy podziękować Wójtowi Gminy za wsparcie nie tylko finansowe całego przedsięwzięcia, Dyrekcji i pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Straży Gminnej oraz KSS Klęczany za przekazanie kamienia na wykonanie statuetek oraz grupom rekonstrukcyjnym i Pawłowi Terepce za przybliżenie nam w tak ciekawy sposób historii.  Bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach za bezinteresowną  pomoc oraz pani Dyrektor SP w Marcinkowicach Ewie Pierzchała  za życzliwość, gościnę i pomoc przy realizacji Biegu.

Wyniki: